City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

موزه هنرهاي معاصر تهران

(90 رای)


موزه هنرهاي معاصر تهران يکي از موزه‌هاي شهر تهران است که  در سال ۱۳۵۶ خورشيدي افتتاح شده و  شامل مهم‌ترين و جامع‌ترين مجموعه از هنر غربي در قارهٔ آسيا در زمان تاسيس خود است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • موزه هنرهاي معاصر تهران
 • موزه هنرهاي معاصر تهران
 • موزه هنرهاي معاصر تهران
 • موزه هنرهاي معاصر تهران
موزه هنرهاي معاصر تهران موزه هنرهاي معاصر تهران موزه هنرهاي معاصر تهران موزه هنرهاي معاصر تهران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : ۸۹۵۱۹۶۵8
 • وب سایت : www.irtmca.com
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 9 الی 17:45
 • آدرس : خیابان كارگر شمالی‌، نرسیده به خیابان دکتر فاطمی، ضلع غربی پارك لاله

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»موزه هنرهای معاصر در ضلع شمالی بلوار كشاورز و غرب پارك لاله واقع شده است و در 1356 فعالیت فرهنگی و هنری خود را آغاز كرد. در زمینی به وسعت 2000 مترمربع و پیرامون آن فضایی سبز و زیبا موسوم به پارك مجسمه با تندیس‌هایی ارزشمند از هنرمندان پر آوازه معاصر ایران و جهان قرار گرفته‌است‌.

 • ویژگی ها

  مجموعه دایمی موزه هنرهای معاصر تهران از نزدیك به 3000 اثر ارزشمند و یكتا تشكیل شده كه به نخبگان دیروز و امروز هنرهای تجسمی ایران و جهان تعلق دارد و در مالكیت موزه است‌. آثاری از هنرمندان پرآوازه مانند رنوار، لوترك‌، گوگن‌، پیكاسو، ماكس ارنست و ماگریت از آن جمله‌اند.
  مجموعه‌ای تماشایی از هنرمندان پاپ و فتورئالیست انگلیسی و آمریكایی و نیز آثار دیدنی آبستره از جكسون پولاك‌، كلاین و سوییز در گروه آثار مدرن‌تر جای دارند.
  موزه هنرهای معاصر تهران آثاری از بیكن‌، هاكنی‌، كیتاج‌، دو بوفه و جانسن را نیز در اختیار دارد.
 • سیمای عمومی

  ساختمان موزه كه یكی از نمونه‌های با ارزش و كم همتای معماری نوین ایران است‌، با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنا شده است‌. طراحی و معماری این بنا به دست كامران دیبا انجام گرفته است‌. هشتی‌، چهارسو، معبر و گذرگاه از جمله عناصر چشم‌نوازی هستند كه بازدیدكنندگان هنر دوست را به تأمل در هنر و فرهنگ ایران زمین وا می‌دارند. موزه هنرهای معاصر مركز فعالیت‌ها و رویدادهای مهم هنری ایران در زمینه هنرهای تجسمی به شمار میآید. گالری موزه مكان برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری است‌. به هنگام برپایی هر نمایشگاه‌، یك یا دو گالری نیز به نمایش گنجینه‌هایی از هنرمندان بزرگ جهان اختصاص می‌یابد.
  ساختمان موزه تلفیقی ازمعماری مدرن و سنتی است كه با الهام از بادگیرهای مناطق حاشیه كویر ایران ساخته شده است‌. تندیس‌هایی زیبا و با ارزش از هنرمندان معاصر هم‌چون هنری مور، آلبرتو جیاكومتی و پرویز تناولی فضای سبز اطراف را به پارك مجسمه بدل ساخته است‌. بیننده مسیری چرخشی را در گرداگرد فضای اصلی موزه می‌پیماید و پس از تماشای نگارخانه‌ها، به هشتی می‌رسد در دل هشتی‌، اثر زیبا و نوین ماده و فكر، كه توسط هنرمند ژاپنی‌، نوریوكی هاراگوچی‌، از روغن و پولاد ساخته شده است‌، خود نمایی می‌كند.
 • زمان مناسب بازدید

  این موزه همه روزه به جز ایام سوگواری باز است و پذیرای شما علاقه مندان عزیز خواهد بود.
 • امکانات ویژه

  موزه مجموعه‌ای است متشكل و نظام یافته از بخش‌های امور هنری‌، امور اداری‌، روابط‌عمومی‌، كتاب‌خانه تخصصی‌، روابط بین‌الملل‌، سینما تك‌، سمعی و بصری‌، خدمات نمایشگاهی‌، راهنمایان هنری‌، مراقبان‌، حراست‌، آرشیو آثار هنری‌، دبیرخانه دایمی نمایشگاه‌ها، فروشگاه كتاب و هم‌چنین كافی‌شاپ‌.
  در كتاب‌خانه تخصصی موزه هزاران عنوان كتاب فارسی و غیر فارسی در زمینه‌های معماری‌، نقاشی‌، طراحی‌، ارتباط تصویری‌، عكاسی‌، صنعت سینما و دیگر زمینه‌های هنری گرد آمده است‌.
  كتاب‌های كتاب‌خانه به روش LC (كتاب‌خانه كنگره‌) طبقه‌بندی و با نظام دهدهی دیویی فهرست نویسی شده و اطلاعات مربوط به هركتاب در برگه‌های مؤلف‌، عنوان و موضوع انعكاس یافته است‌.
 • سایر اطلاعات

  گنجینه‌ای از آثار مهم هنرمندان معاصر غرب، پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، به انبار زیرزمینی موزه هنرهای معاصر تهران منتقل شد. از این آثار می‌توان به تابلوی سه‌لتی آرمیدن دو نفر بر تخت، در حضور دیگران اثر فرانسیس بیکن اشاره کرد. اندی وارهول در سال ۱۹۷۷ میلادی، پرتره‌ای از فرح پهلوی را کشید.پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، این اثر و دیگر آثار مشابه در انبار موزه هنرهای معاصر تهران ماند و عملاً نادیده گرفته شد. باغ تندیس، فضای سبز واقع در شمال ساختمان موزه است با آثاری از ماکس ارنست، پرویز تناولی، هنری مور، ماکس بیل و دیگران
 • منبع

  باشگاه خبرنگاران جوان

  وب سایت موزه هنرهای معاصر

  معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • کارت خوان
 • سرویس بهداشتی
 • سرپوشیده
 • نمازخانه
 • محل عبور معلولان
 • بوفه
 • مناسب برای کهنسالان
 • تلفن عمومی
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه مترو به این موزه ایستگاه فاطمی واقع در خط 3 و ایستگاه انقلاب در خط چهار مترو نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این موزه هستند که می توانید از این ایستگاه ها و توسط وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی به موزه دسترسی داشته باشید.
 • نظر
  پنجشنبه 19 شهريور 1394

  سلام من میخام با دیدن این صفحه برم و هرچه زود تر این موزه رو بازدید کنم
  مرسی از سایتتون خیلی خوبین بازم ادامه بدین

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

موزه هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي موزه هنرهاي معاصر موزه تهران موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه موزه تهران هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي تهران موزه تهران هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي نقاشي و تجسمي موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي تهران موزه هنرهاي معاصر تهران موزه هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي موزه تهران هنرهاي معاصر موزه تهران نقاشي و تجسمي موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه نقاشي و تجسمي تهران هنرهاي معاصر موزه تهران هنرهاي معاصر موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر تهران موزه هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي موزه هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي تهران تهران موزه هنرهاي معاصر تهران موزه نقاشي و تجسمي تهران هنرهاي معاصر موزه تهران هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي تهران نقاشي و تجسمي موزه تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي موزه هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي موزه تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي تهران موزه نقاشي و تجسمي تهران هنرهاي معاصر موزه هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي موزه تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر تهران موزه تهران هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي موزه تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه هنرهاي معاصر نقاشي و تجسمي تهران هنرهاي معاصر موزه تهران نقاشي و تجسمي هنرهاي معاصر موزه نقاشي و تجسمي تهران هنرهاي معاصر تهران نقاشي و تجسمي موزه هنرهاي معاصر تهران موزه نقاشي و تجسمي